Ege Cronos Toprak Mat Duvar Seramik CR O45 - 15x40
70.00 TL
64.40 TL
(KDV DAHİL)
1 M² fiyatı
Ürün Kodu147857 Stok Bilgisi
Minumum Sipariş15 M²
Detay : ve Boyut :
15 cm X 40 cm
Mat / Toprak

Detay :

Boyut :

Teslimat süresi 2-5 iş günü arasındadır.
Fiyatı düştüğünde e-posta ile haber ver

Seramik;
 
  Seramik kil ve kaolen benzeri toprak ve kayaların parçalanmasıyla elde edilen maddelerin yüksek sıcaklıktaki fırınlarda pişirilmesi ile meydana gelir. Seramik evimizin birçok alanında yer ve duvar kaplama ürünü olarak kullanıldığımız dekorasyon ürünüdür. Hammaddesi tamamen doğal ürün olan seramik, kil, kaolen, kuvars ve feldspat maddelerinin belirli oranlarla karıştırılmasıyla elde edilir. Bu maddeler karıştırıldıktan sonra hamur haline gelene kadar presleme yani sıkıştırma işleminden geçer. Daha önceden ısıtılmış en az 1100 derecede olan yüksek sıcaklıkta fırınlanır Seramiklerin koruyucu tabakası ön yüzüdür. Sır denilen bir tabaka ile korunur. Tamamen doğal malzemeler kullanılarak elde edildiği için insan sağlığına zarar verecek bir tehlike taşımamaktadır. Ayrıca Seramik ekolojik dengeye zarar vermeyen bir üründür.

Seramiklerin Teknik Özellikler;

*Seramikler, Hijyen, Estetik ve İzolasyon özellikleri ile şık ve ışıltılı bir  kaplama malzemesidir, sağlamdır.
*Seramikler diğer kaplama malzemelerinden farklı olarak bakım gerektirmez, temizliğinde kullanılan kimyasal maddelerden etkilenmez.
*Çok yüksek sıcaklıkta fırınlanarak üretildiği için, sert ve dayanıklıdır.
*Seramik karolar iç mekan da yer ve duvarda kullanılır. Dış mekan da ise yer karosu olarak kullanılmaktadır.
*Ev, teras, banyo, mutfak, antre, balkon, restaurant, okul, cafe, mağaza, hastane, işyeri, depo, ve benzeri bir çok mekanda rahatlıkla kullanılmaktadır.

Seramik Alırken Dikkat edilmesi Gerekenler;

  Seramik alırken ilk olarak teknik özellikleri uygulama yapılacak alana uygun ürünler seçilmeli. Ardından alanda kullandığınız mobilya ve dekorasyonunuza uygun model ve desenlerde seramik seçmeniz daha uygun olacaktır. Leke tutmayan, temizliği ve bakımı kolay, çizilmeye karşı dayanıklı olan seramikleri kullanmaya dikkat ediniz. Seramikler parlaklık olarak parlak, yarı parlak ve mat olarak üç farklı seçenek sunmaktadır. Parlak ve yarı parlak modellerin bakımı ve temizliği daha kolay olacaktır. Açık renkli yer seramikleri seçmeniz yine temizliği ve bakımı kolaylaştırdığı gibi lekeleri de gizleyecektir. Banyo ve havuz kenarı gibi ıslak alanlarda kaymaya karşı üretilmiş antislip seramikler tercih edilmeli. Satın alacağınız seramiğin boyutları uygulanacak alanın boyutuna göre belirlenmeli, küçük alanlarda büyük ebatlı karolar kullanılmamalı. Duvar seramiği alırken yukarıdaki detaylara ek olarak, duvar seramiği veya mutfak tezgah arası seramikleri, derzsiz uygulama yapmak istiyorsanız seçeceğiniz duvar seramiğinin rektifiye kenarlı olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanım alanına uygun seramik seçilmelidir. Çünkü kullanım yoğunluğuna göre seramik çeşitleri vardır. Yoğun kullanım için farklı seramik mevcuttur. Ayrıca parlak seramiklerin mat seramiklere oranlara daha kaygan olduğu ve daha çabuk aşındığı da unutulmamalıdır. Alınacak olan seramik kullanılacak alana göre daha fazla olmalıdır. Çünkü döşerken alan birebir tutmayacağından parça ürünler kullanılacak ve kırılmalar olabilecektir. Ayrıca ileride oluşabilecek sorunlara karşı her zaman yedekte ürün bulundurulmalıdır, ileriki bir zamanda zor olsa da aynı ürün belki bulunabilir ama aynı renk aynı kalibrede seramik karo bulmak çok zordur. Seramiği seçerken tasarımı ve estetik görüntüsü size hitap etmeli ve zevkinize göre seçilmiş olmalıdır. Seramik döşendiğinde alt malzeme ıslaklığından dolayı renk değişimi gözlenebilir, ürün yapıştırıcı malzeme kuruduğunda tekrar düzelecektir.
 
 • Ebat
 • 15 X 40
 • Kullanım Alanı
 • Duvar Seramiği
 • Yüzey
 • Mat
 • Renk
 • Kahve
 • Tasarım
 • Taş
 • Kenar
 • Rektifiyesiz
Benzer ürünler
İNDİRİM
58.08 TL
58.08 TL
İNDİRİM
69.13 TL
69.13 TL
İNDİRİM
66.93 TL
66.93 TL
İNDİRİM
58.67 TL
58.67 TL
İNDİRİM
58.67 TL
58.67 TL
İNDİRİM
58.67 TL
58.67 TL
İNDİRİM
58.67 TL
58.67 TL
İNDİRİM
69.13 TL
69.13 TL
İNDİRİM
69.13 TL
69.13 TL
İNDİRİM
69.13 TL
69.13 TL
İNDİRİM
62.68 TL
62.68 TL
İNDİRİM
62.68 TL
62.68 TL
İNDİRİM
58.67 TL
58.67 TL
İNDİRİM
58.67 TL
58.67 TL
İNDİRİM
75.26 TL
75.26 TL