Piramit 3D Dekoratif Karo Duvar Kaplama SK
22.90 TL
22.90 TL
(KDV DAHİL)
1 Adet fiyatı
Ürün Kodu9010 Stok Bilgisi
Minumum Sipariş4 Adet
Teslimat süresi 3-5 iş günü arasındadır.
Stoğa girdiğinde e-posta ile haber ver

Taksitli Alışveriş

Taksitli alışveriş için sipariş tutarınız 100 TL ve üzerinde olmalıdır.

Model                          :   PİRAMİT
KARO ÖLÇÜSÜ           :   50 x 50 cm
KALINLIK                    :   1.5 mm
BEYAZ RENK              :    Boyaya hazır
DEKORATİF 3 BOYUTLU (3D) KARO
Ev dekarasyonunda ,mağaza ,showroom , ofis, cafe , bar, fuar, otel lobi ve vitrin dekorlarında  kullanılmaktadır..

Sıkıştırılmış bitki ve kağıt liflerinden imal edilmiştir.  Çok hafiftir, 1 m2  = 1,40 kg'dır yapıya  ekstra bir ağırlık yüklemez.
Nem almaz, rutubetten etkilenmez, hafif ve orta derecedeki  darbelere dayanıklıdır..
İstenilen her renge bir çok kere, su bazlı, akrilik, selülozik boyalar ile defalarca boyanabilir.

Düz ve Düzgün yüzeylere, tutuculuğu yüksek yapıştırıcılar ile yapıştırılarak uygulanır.
 Aynı desen karoları, 45o / 90o çevirerek  döşendiğinde  veya  diagonal  döşendiğinde farklı desen dekorları yaratılabilir.
Mükemmel bir ışık   efekti yaratılabilmek için döşeme şekline göre ışıklandırma
Yapılmalıdır..

UYGULAMA – MONTAJ KILAVUZU  
Ürünler, nakliye sırasında ve stoklanırken, üstlerine aşırı ağırlık konularak ezilmemelidir.

Uygulama öncesi ve uygularken, karoların, kenar ve köşelerinde büyük ezik, yırtık, liflenme (katman kalkması) gibi sonradan düzeltilmesi zor hasarlara sebep vermeden çalışılmalıdır.

Uygulanacak yüzeyin düz, temiz, kuru, kolay sökülen gevşek parçalardan arındırılmış olması gerekir. Bozuk duvarlar ince sıva veya alçı ile düzeltilmelidir.

Duvar uygulaması :
Düzgün duvarlara (sıva, alçıpan vs..) ilk tutuculuğu yüksek akrilik yapıştırıcılar ile yapıştırılarak uygulanır. Piyasada genellikle akrilik pvc yapıştırıcıları adı altında satılan yapıştırıcılar (örneğin. Henkel Thomsit K-188 veya muadilleri) 3 mm’lik dişli tarak ile duvara sürülür (takribi sarfiyat 400 gr/m2). Ortam nemine ve sıcaklığa bağlı olarak, duvara sürüldükten sonra 10-15 dakika beklenip (çok hafif sakızlaşmaya başlayınca), karolar hızlıca yüzeye, birbirlerine bitişik (derzsiz) yapıştırılarak montaj yapılır. Karolar yapıştırılırken özellikle ek yerlerine el ile baskı yapılarak yapıştırıcının malzemeye iyice nüfus etmesi sağlanmalıdır. Yapıştırıcının uygulama süresi açısından uygulamanın, 2-3 m2’lik partiler halinde yapılması tavsiye edilir. Yapıştırıcı yüzeye sürüldükten 25-30 dakika içinde, karoların yapıştırma işlemi bitmelidir.  Yapılan yerlerdeki olası kalkmalar yapıştırıcı kurumadan tekrar bastırılarak yapıştırılmalıdır. Uygulama bittikten takriben 1 saat sonra ek yerleri kontrol edilmeli, kalkan köşeler var ise yapıştırıcı veya kontak yapıştırıcılar ile bu bölgeler tekrar yapıştırılmalıdır. 

Tavan uygulaması :
Tavan uygulamalarında yapıştırıcı, karoların arkasına, bütün kenarlarına ve tavana temas edecek orta noktalarına    2-3 mm kalınlığında şerit şeklinde sürülüp, 10-15 dakika beklenip (sakızlaşmaya başlayınca) hızlıca yapıştırılıp, özellikle karonun kenarlarına el ile baskı uygulanıp, yapıştırıcının tavana nüfus etmesi sağlanmalıdır.Ufak metrajlı duvar veya tavan uygulamalarında (6-8 karoya kadar), alternatif yapıştırıcı olarak, piyasada   montaj kit/sıvı çivi adı altında tüp şeklinde satılan yapıştırıcılar, bally/pattex gibi yapıştırıcılar ile yapıştırıcının üzerinde yazan uygulama şartlarına uyularak montaj yapılabilir.

Boyanması :
Malzemeler, yapıştırıldıktan sonra boyanabilir (tercih edilen metod), veya karolar boyandıktan sonrada yapıştırılabilir.Karolar yapıştırıldıktan sonra boyanması ;  Karolar yapıştırıldıktan en az 12 saat sonra boya işlemine başlanmalıdır. (yapıştırıcının tam kuruması için)Ek yerleri estetik bir çizgi olarak bırakılır, veya görsel isteğe göre, (ek yerleri kaybedilerek, yekpare bir görüntü için) boyanabilen silikon, mastik veya boya macunları ile rötuşlanabilir.Karolar istenilen renge, bir çok defa boyanabilir.

Malzeme, esas olarak su bazlı boyalarla tabanca ve rulo ile boyanmalıdır. Su bazlı boyalarda astara gerek olmadan direk son kat boya uygulanabilir. Kullanım amacına göre normal veya silikonlu su bazlı boyalar kullanılabilir. Rulo ile boyamalarda gerekli yerlerde fırça ile rötuş yapılabilir.Karolar boyandıktan sonra yapıştırılacak ise boyanması ;Karolar, su bazlı boyalar ile tabanca veya rulo ile, veya selülozik boyalarla tabanca ile boyanabilir.Su bazlı boyalarda astara gerek yoktur.

Zevke göre mat, parlak, ipek mat  boyalar uygulanabilir. Selülozik boya uygulamalarında astar atılmalı ve karoların gerekli yerlerinde su zımparası ile zımpara yapılmalı, daha sonra son kat boya uygulanmalıdır. Karolar boyanırken yan kesitleri de, uygulandıktan sonra görünebilme ihtimaline karşı boyanmalıdır. 

Kesim : Karolar, maket bıçakları gibi keskin aletlerle  kesilebilir.

Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Adınız
E-Posta Adresiniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz
Benzer ürünler
İNDİRİM
22.90 TL
22.90 TL
İNDİRİM
22.90 TL
22.90 TL
İNDİRİM
22.90 TL
22.90 TL