Traverten French Pattern Set Pink
258.95 TL
258.95 TL
(KDV DAHİL)
1 M² fiyatı
Ürün Kodu3028 Stok Bilgisi
Minumum Sipariş20 M²
Detay / Renk: ve Boyut :
4'lü Ölçü
Dogulu Fırçalı / Pink

Detay / Renk:

Boyut :

Teslimat süresi 3-5 iş günü arasındadır.
Fiyatı düştüğünde e-posta ile haber ver
Numune Ürün
Traverten Nedir ;
Traverten, basınç altında, bünyesinde erimiş karbon dioksit bulunan yeraltı suları, geçtikleri bölgelerdeki kalsiyum karbonatı eriterek taşır.Suyun aniden açığa, basınçsız ortama çıkması ve karbondioksitin uçması ile, suda erimiş bulunan kalsiyum karbonat çok ince katmanlar halinde kayaların üzerine çöker.
Traverten aynı zamanda mermer ile birlikte de kullanılır.
Türkiye'nin Denizli, Bucak-Burdur, Mut-Mersin, Sivas gibi birçok bölgesinde traverten ocakları işletilmektedir.
Üretilen malzeme blok, moloz olarak veya fabrikalarda işlenerek ebatlı honlu - cilalı travertenler şeklinde iç piyasada kullanılmakta veya büyük oranda yurtdışına ihraç edilmektedir.
 
Traverten yüzey uygulama çeşitleri ;
Honlama :Traverten ürünlerinin yüzeylerinin bazı işlemlerden sonra yarı mat hale getirilmesine Honlama denir, honlanmış  yüzeyleri küçük bir dokunuşta ilk olarak  saten dokusunu bize hissettirir, yüzeyine düşen  ışıgı ne yansıtacak kadar parlak, ne de mat bir halde görünmez.
Cilalama :Traverten  ürünlerinin yüzeylerinin bazı işlemlerden sonra yüzeyine düşen ışıgı  yansıtacak kadar pürüzsüz mükemmel parlak bir yüzeye kavuşmasına cilalama denir.
Fırçalama ( Patinato ) :Traverten  ürünlerin  yüzeylerinin bazı özel fırçalar yardımıyle  Eskitilmiş bir doku kazanmasını  sağlama işlemine  fıçalama veya Patinato denir.
Kenar Kırma :Traverten  ürünlerin yüzeylerinin bitiş yani kenarlarının  mekanik uygulamalar  sonucunda kenarlarının hafifçe kırılarak antik , eskitilmiş bir görünüm  ve doku kazandırılması işlemine  kenar kırma denir.Yüzeyi fırçalama işlemi yapılmış bir ürün ile iyi bir ikili oluşturur.
Eskitme - Tamburlama :Traverten ürünlerin yüzeylerinin asırlar  boyunca dogal olarak maruz kaladıgı erozyona ugramış  ve eskimiş görünümünün ; dogal olamyan yani mekanik yollar ile yapılmasına  Eskitme veya Tamburlama denir.
Dolgu : Travertenin bünyesinde hiçbir işlem olmaksızın doğal olarak bulunan boşlukların veya gözeneklerin özel traverten çimentosu  veya özel hazır dolgu  maddeleri  ile doldurulmasına Dolgu denir.
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Adınız
E-Posta Adresiniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz
Benzer ürünler
İNDİRİM
207.16 TL
207.16 TL
İNDİRİM
198.52 TL
198.52 TL
İNDİRİM
198.52 TL
198.52 TL
İNDİRİM
207.16 TL
207.16 TL
İNDİRİM
198.52 TL
198.52 TL
İNDİRİM
241.68 TL
241.68 TL
İNDİRİM
198.52 TL
198.52 TL
İNDİRİM
207.16 TL
207.16 TL
İNDİRİM
215.80 TL
215.80 TL