Fiyat aralığına göre filtreleme
divLeft
Filtreleme

Patchwork halı

Birden fazla halının, farklı yerlerinden elde edilen parçaların bir araya getirilmesiyle oluşturulan halı modelidir.Halı parçaları birbiriyle uyumlu olmak zorunda değildir. Patchwork halının en büyük özelliği budur aslında genellikle biribirinden farklı zıt renkler ile oluşturulur.Trend halı modelleri arasında olan patchwork tarzı farklı yöntemler ile yapılmaktadır. Ancak patchwork tarzına en uygun olan imalat yöntemi kullanılmayan halılar toplanır ve eskitme yönteminden geçirilir.Halıların üzerleri traşlanır ve ebatlanarak patchwork uygun hale getirilir. Ebatlanan parçalar birer birer elde dikimi yapılır.İki farklı dikiş yöntemi bulunmaktadır.El ve makine dikimi.Düz halının üzerine digital baskı yöntemi kullanılarak patcwork görünümü yaratılmaktadır. Ancak bu gerçek patchwork halı değildir.Sadece patchwork görünümü kazandırılmış halıdır.
Vintage yada country tarzını seviyorsanız eğer patchwork halılar ile dekorasyonunuza renk katabilirsiniz.Kültürümüzde de yeri olan bu halı modelleri evinizin dekorasyonunda farklı bir atmosferi size ve misafirlerinize yaşatacaktır.
Halıları, halı yıkama makinesi ile yada halı yıkama işi yapan profesyonel firmalara temizletebilirsiniz. Halıların rengini solduracak kimyasal malzemeler kullanmayanız.Halı temizliği için üretilen sıvı sabunları yada halı temizleme ürünleri tercih ediniz. Patchwork halı fiyatları, ebatları,halının içerisindeki yün ve pamuk oranı,el yapımı yada makine yapımı olmasına göre değişiklik gösterebilir.Özel isteklere göre halı üretimi yapılabilmektedir.