Kültür Tuğlası Baroque Pastel 1212
54.52 TL
54.52 TL
(KDV DAHİL)
1 M² fiyatı
Ürün Kodu102226 Stok Bilgisi
Minumum Sipariş5 M²
Detay : ve Boyut :
18 cm X 6 cm X 2 cm
Natural

Detay :

Teslimat süresi 2-10 iş günü arasındadır.
Fiyatı düştüğünde e-posta ile haber ver
RKisiye Ozel Tasarim
 ÜRETİMDE KULLANILAN MALZEMELER :
a) PORTLAND ÇİMENTO Yüksek mukavemetli beton elde etmek için kullanılır.
b) KIRMA TAŞ KUMU : Taş ocaklarından elde edilen yüksek mukavemet sağlanması konusunda oldukça başarılıdır.
c) POMZA (BİMS) KUMU : Ürünün hafifletilmesi için kullanılan hafif agregadır.
d) PİGMENT (BOYA) : Renklendirici olarak dış etkilere ve U.V. etkilerine dayanıklı inorganik demir oksit boyalar kullanılmaktadır. Boyaların kullanımı iki şeklidedir ; Harcın içerisine komple boya katılarak ana renk oluşturulur. Taş herhangi bir yerinden kırıldığı veya kesildiği zaman yine aynı renk görünmektedir. Taşların yüzeyine döküm aşamasında renk efektleri oluşturulmaktadır. Bu renklerde yine betonla karışarak taşın yüzeyine derinlemesine nüfus etmektedir. Dolayısıyla boyalar betonun içerisine işlediği için kalıcıdır ve dış etkilere dayanıklıdır.
e) BETON KATKI MALZEMELERİ (KİMYASALLAR) : Betonun mukavemetini ve uzun ömürlü olmasını desteklemek için akışkanlaştırıcı (su azaltıcı), su geçirimsizliği sağlayan katkı malzemeleri kullanılır.

ÜRETİM :
Siparişi alınan ürünün formülasyonuna göre 42,5 Portland çimento, kırma taş kumu, pomza kumu, beton katkı elemanları ve demiroksit boya karışımına su ilave edilerek, harç mikserlerinde karıştırmak suretiyle ana harç elde edilir. Bu harcın kalıplara dökülmesinden önce taşların yüzeyine verilecek olan renk efektlerini oluşturmak için, demiroksit boyalardan hazırlanan renk kalıpların belli bölgelerine uygulanır. Ana harç bu kalıplara boşaltılır ve vibrasyon sistemiyle sıkılaştırılır. Doldurulan kalıplar 48 saat bekletilir ve 48 saat sonundan kalıplar sökülür.

ÖZELLİKLERİ :
a-) 1 m2 ağırlığı 25 – 30 kg arasındadır.
b-) İçerisindeki Pomza(bims) kumu sayesinde ses ve ısı yalıtımı sağlar.
c-) Yanıcı ve parlayıcı değildir. İnsan sağlığına zararlı hiçbir yan etkisi yoktur.
d-) İçerisindeki yüksek dayanımlı çimento sayesinde, taşın genelinde ve yüzeyinde yeterli bir dayanım sağlar. Dış etkilere dayanıklıdır.
e-) Üretilen taşların et kalınlıkları dokuya göre 1 – 2.5 cm arasında dır. Buda uygulanacak mekanda gereksiz kayıplarını ortadan kaldırır.
f-) Her model için özel olarak tasarlanmış köşe taşları vardır.

UYGULAMA :
Uygulama yapılacak yüzeyin alanını bulunmalıdır. Bu yüzeyin uzunluğu ve yüksekliği ölçülür; bu iki değer çarpılarak alan bulunur. Eğer bu yüzeyde pencere, kapı ya da başka bir boşluk var ise, bu boşlukların da alanları toplam alandan çıkarılır.
Uygulama yapılacak yapıda dış köşe var ise, köşenin yüksekliğini ölçerek gerekli köşe taşı miktarı belirlenir. Bir metre köşe taşının kaplayacağı alan; yaklaşık 0.40 m2 dir. Ardından, köşe yüksekliğini, seçilen modele göre, 0.40 ile çarparak, yukarıda bulunan toplam alandan çıkarılır.
Uygulama için gerekli araç ve gereçler : El arabası, kürek, mala, lastik tokmak, su terazisi, jet taşı, metre, sıva malası, fırça, kerpeten, mastar, derz torbası ve tahta çubuk.
Uygulama yapılacak yüzeyin hazırlanması : Tuğla, beton ve sıvalı yüzeylere direk; pürüzsüz beton, boyalı ve kirli yüzeylerin üzerine ise çekiç vb. aletler ile çentikler oluşturularak uygulama yapılır. (Amaç yapıştırıcının iyi tutunmasını sağlayacak yüzeyi oluşturmak olmalıdır.)
Metal, ahşap, alçı panel , polistren levhalar ve betopan yüzeylere, ürünleri yapıştırmadan önce, rabis teli veya duvar filesi; gergin ve yüzeye paralel biçimde monte edildikten sonra, uygun yapıştırıcı ile sıvanır. Hava şartlarına göre sıvanan yüzeyin 1-2 gün kuruması beklenir.

YAPIŞTIRICI MALZEMENİN HAZIRLANMASI :
Yapıştırıcı malzemeye yeterli miktarda su ilave edilir. Mala, kürek yardımı ile karıştırarak uygun kıvama getirilir. Hazırlanan harç, koyu krem halini alana kadar bu işlemi yapmalır. Çok kıvamlı harçlar gerekli bağlayıcılık özelliğini sağlayamaz, çok sulu harçlar ise güçsüz ve düzensiz olur.

MALZEMENİN YAPIŞTIRILMASI :
Uygulama yapılacak yüzeye 0.5 - 1 cm kalınlığında harç sürülür. (Sıva yapar gibi) Sıcak ve kuru havalarda, harcı sürmeden evvel, duvar ıslatılır. Harç sürülen alan 1 m2 yi geçmemelidir. Aksi halde, harç kurumaya başlar ve gerekli bağlayıcılık elde edilemez. Ürünlerinin de arka yüzeyine, duvara uygulanan harca ek olarak bir miktar daha yapıştırıcı sürülür. Sıcak ve kuru havalarda, ürünlerin arka tarafı harç sürmeden önce ıslatılır. Kaplama yapılacak duvara köşe taşları da uygulanması gerekiyorsa, ilk önce köşe taşlarından başlanmalıdır. Köşe taşlarının bir uzun bir de kısa kenarı bulunmaktadır. Üst üste konulan taşlarda bu kenarların zıt yönlerde konmasına dikkat edilir.  Köşe taşları yerleştirildikten sonra, düz taşlarla devam edilir. Alttan başlanması daha düzenli uygulamayı sağlayacaktır. Uygulama boyunca, su terazisi kullanarak, derzlerin düzgün olması sağlamalıdır. Ürünler duvara yapıştırılmadan önce, prova niteliğinde duvardaki yerlerine oturtulur. Uygunsa, taşın arkası ıslatılıp harç ile kaplanır, etrafından biraz harç taşacak şekilde duvara yapıştırılır. Taşın üzerine basarak ve sağa sola hareket ettirerek, arka yüzeyinin duvara iyice oturması sağlanır. Lastik tokmak ile taş yerine iyice yerleştirilir . Son olarak taşan harç bir mala yardımıyla alınır. Düz taşların uygulamasında, ilk sıranın bitip ardından ikinci sıraya geçilmesi gerekmektedir.  Ürünler, düzenli uygulamalar için gerektiği yerden kesilebilir. Bu işlem için küçük jet taşı ya da geniş ağızlı bir kerpeten kullanılabilir. Parçaların kesilmiş taraflarına derz harcı uygulamak görüntüde oluşabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırır. Ayrıca göz seviyesinin altında kalan bölümlerde kesilmiş tarafı alta, göz seviyesinin üstünde kalan bölümlerde de üst tarafa getirmek, görüntüye olumlu katkıda bulunur.  Tüm uygulama işlemleri sırasında, taşların yüzeylerine harç gelmemesine dikkat edilmelidir. Gelmesi durumunda, harcın biraz kurumasını bekleyip, ufalanır duruma geldiğinde kuru bir fırça ile temizlenmelidir. Bu temizlik işlemi için asla ıslak sünger/fırça/bez veya sert tel fırça kullanılmaz.

TEMİZLİK VE BAKIM :
Uygulama işlemleri tamamen bittikten ve harçlar kuruduktan sonra, taş yüzeylerini ve derzleri kaplayacak şekilde, taş yüzey koruyucular uygulanmalıdır. Yüzeyde film tabakası oluşturarak parlaklık vermeyecek ürünler ve uygulamalar tercih edilmelidir. Temizlik için asitli ve çözücü malzemeler, basınçlı su ve sert fırça kullanılmaz.
 
 • Boyut
 • 18 cm X 6 cm X 2 cm
 • Detay
 • Natural
 • Kullanım Alanları
 • İç ve Dış Mekanlar
 • Ses Yalıtımı
 • Var
 • Isı Yalıtımı
 • Var
 • Dayanıklılık
 • Var
Benzer ürünler
İNDİRİM
70.80 TL
70.80 TL
İNDİRİM
110.45 TL
110.45 TL
İNDİRİM
113.21 TL
113.21 TL
İNDİRİM
105.85 TL
105.85 TL
İNDİRİM
101.24 TL
101.24 TL
İNDİRİM
102.16 TL
102.16 TL
İNDİRİM
97.56 TL
97.56 TL
İNDİRİM
95.72 TL
95.72 TL
İNDİRİM
92.04 TL
92.04 TL
İNDİRİM
99.40 TL
99.40 TL
İNDİRİM
92.04 TL
92.04 TL
İNDİRİM
87.25 TL
87.25 TL
İNDİRİM
101.63 TL
101.63 TL
İNDİRİM
94.92 TL
94.92 TL
İNDİRİM
90.12 TL
90.12 TL