Fiyat aralığına göre filtreleme
Filtreleme
 • Türü
 • Renk
 • Miktar
 • RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Profesyonel 1056 Beyaz Yapıştırma Harcı 25 kg
  54.60 TL
  54.60 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Seracare Yüzey Koruyucu 8251 1 lt
  94.09 TL
  94.09 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugapool 2900 1-6mm Beyaz Derz Dolgusu 20kg 2921
  72.51 TL
  72.51 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Gri Derz Dolgusu 5kg 2239
  20.28 TL
  20.28 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fuga 2000 1-6mm Beyaz Derz Dolgusu 20kg 2151
  38.84 TL
  38.84 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim İzoflex 3021 Beyaz Su Yalıtım Malzemesi 25 kg
  87.40 TL
  87.40 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Havuz Mavi Derz Dolgusu 5kg 2237
  23.31 TL
  23.31 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Kapadokya Krem Derz Dolgusu 5kg 2212
  20.28 TL
  20.28 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Technoflex 1054 Beyaz Yapıştırma Harcı 25 kg
  92.79 TL
  92.79 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Tamirart 30 4002 Tamir Harcı 25 kg
  38.41 TL
  38.41 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Kakao Derz Dolgusu 5kg 2247
  37.55 TL
  37.55 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Fildişi Derz Dolgusu 5kg 2230
  20.28 TL
  20.28 TL

  Kalekim

  Ortam Koşulları 
Kalekim ürününü seçerken dikkate alınması gereken konulardan biri de ortam koşuludur. Uygulama yapılacak alanın mevsimsel ya da coğrafik özellikler nedeniyle, ortam koşulları değişiklikler gösterebilir. Örneğin; çok soğuk, çok sıcak, rüzgarlı ve doğrudan güneşe maruz kalma gibi. Soğuk ortamlarda (+5°C altında) ürünün kullanım koşuluna uygun değil ise uygulama yapılması sakıncalıdır. Uygulama yapılabilmesi için ortamın uygun sıcaklığa ulaşması beklenmelidir. Çok soğuk havalarda olduğu gibi çok sıcak havalarda (+35°C üzerinde) uygulama yapılması da sakıncalıdır. Uygulama yapılacak ortamın uygun sıcaklığa düşmesi sağlanmalıdır. (+5°C / +35°C arası) En azından, yüzey ve seramik ıslatılarak yüksek sıcaklığın etkisi azaltılabilir. Rüzgar ve doğrudan güneş altında uygulama yapılması halinde, öngörülen çalışma süreleri azalacağından böyle ortamlarda, çalışma yapılması verimi düşürecektir. Zorunlu hallerde ise, yüzeyi nemlendiriniz ya da Kalekim Astar kullanınız.

  Yüzey Hazırlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Uygulama yapılacak yüzeyin düzgün ve sağlam olması, uygulamanın uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için büyük önem taşımaktadır. Zayıf bölgelerin güçlendirilmesi, kırık, çatlak, boşluk, çökme gibi düzensizliklerin uygun Kalekim malzemeleri ile giderilmelidir.
  Yüzey hazırlık malzemesi, yüzeyin ve üzerine yapılacak uygulamanın tip ve özelliklerine, maruz kalacağı hareket, iklim ve mekanik yük koşullarını dikkate alarak Kalekim yüzey hazırlık malzemeleri arasından uygun ürünü seçilmelidir. Yüzey tip, emicilik ve pürüzlülüğüne göre uygun  astar malzemesi seçilmelidir.
  Ürün, uygulama öncesinde kontrol edilmelidir. Raf ömrü dolmuş, topaklı veya taşlaşmış ürün kesinlikle kullanılmamalıdır.
  Yüzey hazırlama kriterlerine dikkat edilmelidir. Gevşek parçalar, toz, kir, yağ gibi kalıntılardan arındırma işleminin yapılmış olmasına dikkat edilmelidir.
  Tamir edilecek deformasyon, kırık ve çatlakların büyüklüğüne ve gerekli olan mekanik dayanıma uygun tamirat ürünü seçilmelidir.
  Yüzeyler (beton, sıva, şap gibi) sağlam, 3-4 haftalık kürünü almış olmalıdır. Kalıp ayırıcı yağ gibi tutunmayı önleyici maddeler temizlenmeli ve düzgün olmayan bölümlerde ise Kalekim Tamirart, tamir harçları ile yüzey düzeltme işlemi yapılmalıdır. Eski yüzeyler üzerine yapılacak uygulamanın öncesinde yüzeydeki harç, yağ, kir vb. kalıntılar yapışmayı olumsuz etkileyeceğinden tamamen arındırılmalıdır. Çekiç, murç ya da çiviyle belli aralıklarla kontrol edildikten sonra yüzey eğer kolay kazınıyorsa sağlam yüzeye ulaşıncaya kadar kazınmalı kırık, çatlak ve zayıf yüzeyler Kalekim Tamirart tamir harçları ile sağlamlaştırılmalı.
  Su emme oranı yüksek olan yüzeylerdeki (alçı blok, alçı levha, gaz beton, ahşap v.b.) uygulamalarda, harçtaki suyun çabuk kaybolup zayıf yapışmaya yol açmaması için yüzey emiciliği Kalekim Astar ile giderilir. Mevcut kaplama malzemesi üzerine yeniden seramik uygulanacaksa; önce kaplamayı çekiçle kontrol ediniz. Sağlam olmayan, zayıf yapışmış seramikler varsa yapıştırınız ya da bunları kaldırarak boşluğu TamirArt tamir harçları ile doldurunuz. Boyalı yüzey üzerine seramik kaplanacaksa öncelikle yüzey kontrol edilmelidir. Gevşek ve kabarmış bölgeler kazınmalıdır. Yüzeyin zımparalanması veya çentiklenmesi yapıştırıcının tutunma gücünün artıracaktır.
  

Su İzolasyonu Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Islak yüzeylerde karo uygulaması öncesinde mutlaka kalekim su izolasyonu yapılmalıdır. Derzlerin doldurulması yeterli bir su izolasyonu sağlamamaktadır. Kullanım alanının koşullarına uygun olan su izolasyon malzemesi seçilmeli ve gerekli yüzey hazırlıkları yapıldıktan sonra, ürün üzerindeki talimat bilgilerine uyularak uygulama yapılmalıdır. Su yalıtımının uygulanacak alanın büyüklüğü, iklim koşulları ve alana uygulanacak yük, yalıtılacak alandaki suyun miktarı, basıncı ve süresi, kimyasal özellikleri kullanılması gereken ürün tipi ve uygulama detaylarını doğrudan etkiler. Tüm bu özellikler dikkate alınarak doğru ürün seçimi yapılmalıdır.

  Karoların Yapıştırılması ve Harç Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Gerekli yüzey hazırlığı ve kalekim su izolasyonunun uygulaması sonrasında, karoların yapıştırılmasında kalekim yapıştırıcı harç seçimi oldukça önemlidir. Kaplanacak alanın kullanım amacı, üzerinde oluşacak trafik, yük ve sıcaklık bu seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardır. Yapıştırıcı harcı seçerken karoların cinsine uygun olmalı.
  Yapıştırma harçlarının uygulanmasında uluslararası üç yöntem kullanılmaktadır. Burada en dikkat edilmesi gereken, kaplama plakasının arka yüzünün tamamının harçla kaplanarak boşluk kalmamasının sağlanmasıdır.
  Taraklama Yöntemi: Yapıştırıcı harç yüzeye sürülür ve karo ebatına uygun taraklı mala ile taraklandıktan sonra karo yüzeye yerleştirilir.
  Yağlama Yöntemi: Yapıştırıcı harç karonun arka yüzüne sürülür ve daha sonra karo yüzeye yerleştirilir.
  Kombine Yöntemi: Yapıştırıcı harç yüzeye sürülür ve karo ebatına uygun taraklı mala ile taraklanır ardından yapıştırıcı harç karonun arka yüzüne sürülür sonra karo yüzeye yerleştirilir. Yapıştırma harcı, uygulama öncesinde kontrol edilmelidir. Raf ömrü dolmuş, topaklı veya taşlaşmış ürün kesinlikle kullanılmamalıdır. Yapıştırma harcı etiket bilgilerinde bulunan hazırlama şekline göre hazırlanmalıdır. Dış cephe kaplamalarında mutlaka kombine yöntem uygulanmalı ve yüksek esnekliğe sahip kalekim yapıştırma harçları kullanılmalıdır. Kalekim Technofull Yapıştırma Harcı dışındaki ürünlerle büyük ebatlı veya ağır kaplama malzemelerini uygularken kombine yapıştırma yöntemi kullanınız. Çimento esaslı ürünler ile yapıştırılan karoların en az 24 saat direkt su ile temasından kaçınılmalıdır.
  Epoksi ve poliüretan esaslı yapıştırıcılar kullanma talimatına uygun şekilde hazırlanmalı, ürün bileşenleri kesinlikle bölünmeden, bire bir karışım yapılarak düşük devirli mikser ile hazırlanmalıdır.

  Derzlerin Doldurulması ve Derz Dolgu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Yapıştırıcı için olduğu gibi derzlerin doldurulması için de kullanım alanı koşulları, karoların rengi ve karo ebatına göre yapılacak derz boyutuna uygun ürün seçiminde belirleyici özelliklerdir. Karoların rengine zıt renkte olan derz dolguları seçilmesi tavsiye edilir.
  Kalekim derz dolgu uygulama öncesinde kontrol edilmelidir. Raf ömrü dolmuş, topaklı veya taşlaşmış ürün kullanılmamalıdır.
  Derz dolgu harcı, etiket bilgilerinde bulunan hazırlama şekline göre hazırlanmalıdır.
  Derz dolgu uygulaması öncesinde derz araları temizlenmeli ve derz dolgu harcı suyunu çok çabuk kaybetmemesi için derz araları nemlendirilmelidir.
  Derz dolgu uygulaması esnasında ilk silime, derzlerin doldurulması sonrasında, seramik yüzeydeki derz kalıntıları matlaştıktan sonra geçilmelidir.
  Derz silme esnasında iyi sıkılmış hafif nemli sünger kullanılmalı, kesinlikle ıslak silinmemelidir.
  Uygulama esnasında derz genişliğine ve mekana uygun derz dolgu malzemesi kullanılmalıdır.
  Epoksi esaslı derz dolgular ürün hazırlama talimatnamesine göre hazırlanmalı, kesinlikle ürün bileşenleri bölünmeden bire bir karışım yapılmalıdır.

  Kalekim fiyatları

  Kalekim fiyatları ürünün teknik özelliklerine göre değişim göstermektedir.Sağlıklı fiyat alabilmeniz için size en uygun kalekim ürününü seçmeniz ve karar vermeniz gerekmektedir.Ürünün fiyatını bu teknik özellikleri belirlemektedir.Türü,rengi ve miktarı kalekim fiyatlarını belirleyen ana özelliklerdir.Yerevdekor.com en uygun kalekim fiyatları ile kalekim ürünlerini satın alabilirsiniz.
   
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekimbeyaz 1052 Seramik Yapıştırma Harcı 25 kg
  36.68 TL
  36.68 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Yasemin Derz Dolgusu 5kg 2249
  20.28 TL
  20.28 TL
  İNDİRİM
  Beefloor Epoksi Grout Harcı 16,5Kg
  634.42 TL
  634.42 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fuga 2000 1-6mm Siyah Derz Dolgusu 20kg 2182
  72.51 TL
  72.51 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugasim Siyah-Gümüş Derz Dolgusu 2,5kg 2955
  161.84 TL
  161.84 TL
  İNDİRİM
  Beefloor Epoksi Zemin Kaplama 3K EK 326 30Kg
  823.93 TL
  823.93 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Latex 5005 Su Geçirimsizlik Katkısı 30 lt
  473.88 TL
  473.88 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugasim Kahve-Bakır Derz Dolgusu 2,5kg 2955
  161.84 TL
  161.84 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fuga 2000 1-6mm Gül Kurusu Derz Dolgusu 20kg 2178
  45.75 TL
  45.75 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Durex 3351 Su Yalıtım Malzemesi 1 lt
  652.56 TL
  652.56 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Milet Kahve Derz Dolgusu 5kg 2225
  23.31 TL
  23.31 TL
  İNDİRİM
  Beefloor Epoksi Solventsiz Boya EP 310 20Kg
  878.86 TL
  878.86 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugasim Mavi-Gümüş Derz Dolgusu 2,5kg 2955
  161.84 TL
  161.84 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fuga 2000 1-6mm Uludağ Gri Derz Dolgusu 20kg 2153
  45.75 TL
  45.75 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Kapadokya Bej Derz Dolgusu 20kg 2253
  60.42 TL
  60.42 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim B Tone Astar 4507 12 kg
  117.05 TL
  117.05 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugasim Gri-Altın Derz Dolgusu 2,5kg 2955
  161.84 TL
  161.84 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugatech 1-6mm Bej Derz Dolgusu 3kg 2800
  44.02 TL
  44.02 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Granitech 1055 Beyaz Yapıştırma Harcı 25 kg
  71.21 TL
  71.21 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fuga 2000 1-6mm Nevşehir Bej Derz Dolgusu 20kg 2188
  50.93 TL
  50.93 TL
  İNDİRİM
  Beefloor Epoksi Solventsiz Astar 2K EP 300 10+5Kg
  774.49 TL
  774.49 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Technofull 1066 Yapıştırma Harcı 20 kg
  70.78 TL
  70.78 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Latex 5005 Su Geçirimsizlik Katkısı 200 lt
  2,494.56 TL
  2,494.56 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Ceviz Derz Dolgusu 20kg 2284
  93.22 TL
  93.22 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Bahama Bej Derz Dolgusu 20kg 2261
  60.42 TL
  60.42 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugasim Bej-Altın Derz Dolgusu 2,5kg 2955
  161.84 TL
  161.84 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Pudra Derz Dolgusu 20kg 2290
  60.42 TL
  60.42 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fuga 2000 1-6mm Kahverengi Derz Dolgusu 20kg 2159
  55.24 TL
  55.24 TL
  İNDİRİM
  Beefloor Epoksi Solventli Boya EP 315 20Kg
  769.00 TL
  769.00 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Supertech 1230 Yapıştırıcı 30 kg
  251.18 TL
  251.18 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugasim Siyah-Altın Derz Dolgusu 2,5kg 2955
  161.84 TL
  161.84 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugasim Gri-Bakır Derz Dolgusu 2,5kg 2955
  161.84 TL
  161.84 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fuga 2000 1-6mm Bahama Bej Derz Dolgusu 20kg 2156
  45.75 TL
  45.75 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim B Tone Astar 4507 25 kg
  219.03 TL
  219.03 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugatech 1-6mm Gri Derz Dolgusu 3kg 2800
  44.02 TL
  44.02 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fuga 2000 1-6mm Fildişi Derz Dolgusu 20kg 2157
  45.75 TL
  45.75 TL
  İNDİRİM
  Beefloor 3D Epoksi Zemin Kaplama 10+5Kg
  1,071.11 TL
  1,071.11 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Ultrafuga 2200 1-6mm Avanos Bej Derz Dolgusu 20kg 2254
  63.87 TL
  63.87 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Fugasim Mavi-Altın Derz Dolgusu 2,5kg 2955
  161.84 TL
  161.84 TL
  RKargo Bedava
  Kargo bedava
  İNDİRİM
  Kalekim Technoblock Winter Tech 1058 Gazbeton Örgü Harcı 25 kg
  30.21 TL
  30.21 TL