Çim halı

Doğal çimlerin bakımın zorluğu,maliyeti ve zaman gerektirmesi nedeniyle çim halılar olan ilgili son zamanlarda oldukça arttı. Sentetik malzemeler kullanılarak üretilen granül dolgu veya polietilen iplik kullanılarak elde edilir. Futbol sahalarında ve halı sahalarda kullanılması nedeniyle gelişimi oldukça ilerlemiştir.Ürünün özellik ve görünümünün geliştirilmesiyle birlikte bir çok model ortaya çıkmıştır. Futbol sahalarının kullanımıyla ilgili dayanıklılık ve kalite konusunda iyi olması gerektiği için uzun ömürlü yer döşemeleri haline gelmiştir. Zeminlerinde doğal bir görüntü isteyenler yada farklı konseptlerde kullanımı artmaktadır.Spor müsabakası alanlarında kullanımı standartlaşmış olan çim halılar dekoratif olarak ev kullanımlarınada uygun durumdadır. Çim halılar doğal çimlere göre daha ekonomik ve kısa zamanda sonuç elde edilen bir üründür.

Çim Halının Özellikleri

Doğal çime göre üzerindeki kayganlığı azaltılmıştır. Üzerinde oluşan çalışmaya ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Kreş kullanımlarında çoçukların yere düşme durumunda sakatlanma riskini azaltan uygulama. GÜneş ışınına karşı dayanıklıdır. Estetik görüntüye sahiptir. Bakım gerektirmez ve uzun yıllar dayanıklıdır.

Çim Halı Uygulama Alanları

Kapalı halı saha zemin kaplaması Halı saha zemin kaplaması Havuz kenarı zemin kaplaması At yürüyüş zeminleri kaplaması Yürüyüş yolu zemin kaplaması Çoçuk oyun parke zemin kaplaması Basketbol sahası zemin kaplaması Tenis kortu alanı kaplaması Sentetik çim futbol sahası zemin kaplaması

Çim Halı Renkleri

Çim dendiğinde aklımıza gelen renk mavidir.Ancak farklı renk seçenekleri mevcuttur. Doğal görünüm için genellikle yeşil renk çim halı tercih edilir. Kırmızı çim halı,Yeşil çim halı,Mavi çim halı,sarı olmak üzere dört çeşit çim halı rengi vardır.İşyerlerinin önünde farklılığı artırmak için yada farklı dekoratif konseptlere uyum sağlamak için renkli kullanılmaktadır.Yaya trafiği için son derece uygun dekoratif ve güvenli iç ve dış zemin kaplaması ürünü olduğu içi tercih edilmektedir.Bakımının kolaylığı nedeniyle iş yerleri önünde sıkça kullanılmaktadır.

Çim Halı Fiyatları

Fiyatları, model ve markaya değişim göstermektedir.Kullanım alanı olarak aynı olan farklı modelleri arasında fiyat farkı yoktur.Fiyatları birbirlerine yakındır.Çim halıların fiyatları kullanım alanlarına ve kalınlıklarına göre değişim göstermektedir.Fiyatı belirleyek ana özellik kullanılan malzeme ve kalınlığıdır. Çim halının fiyatını kullandığınız alanda maksimum verim sağlıyacağının kalınlığı seçerek size sağlıyacağı faydaya göre değerlendirebilirsiniz. Örneğin;Üzerinde yoğun bir trafik olan yerlerde 5mm çim halıların ilk bakışta fiyatı uygun gibi görünsede yıllara göre size daha maliyetli olacaktır. Dekoratif çim halılar Kalınlık olarak dekoratif çim halılar 5mm,8mm,13mm düz,  ayrıca 6mm, 9mm kıvırcık çim halılardır. 18mm,25mm,29mm ve 33mm dolgusuz dekoratif amaçlıdır. Halı Saha Çim halılar Granür ve kum kullanılarak 55mm kalınlığındadır.FIFA standartlarına göre üretilmiş ve ISO, TSE belgerine sahiptir. Yürüyüş Yolu Suni Çim Halı Çoçuk parkları gibi yada koşu parkları gibi alanlarda zeminlerde kullanılan dayanıklı suni çim halılardır.
İNDİRİM
27.72 TL
27.72 TL
İNDİRİM
79.22 TL
79.22 TL
İNDİRİM
97.33 TL
97.33 TL
İNDİRİM
26.76 TL
26.76 TL
İNDİRİM
61.78 TL
61.78 TL
İNDİRİM
59.65 TL
59.65 TL
İNDİRİM
85.55 TL
85.55 TL
İNDİRİM
34.13 TL
34.13 TL
İNDİRİM
34.13 TL
34.13 TL
İNDİRİM
25.92 TL
25.92 TL
İNDİRİM
28.58 TL
28.58 TL
İNDİRİM
29.47 TL
29.47 TL