Garanti ve İade Şartları

Garanti Koşulları

yerevdekor.com bünyesinde bulunan tüm ürünler, markanın kendi üreticisi, ithalatçısı ya da distribütör firmaların garantisi altındadır.

İptal ve İade Şartları

Yerevdekor.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiğinde, alıcıya sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini alıcının onayladığı kabul edilmektedir.

Yerevdekor.com; iptal, iade ve değişim işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Ambalajı bozulmamış, kullanılmamış, satışı yapılabilecek ve “iadesi geçerli olmayan ürünler”in dışında kalan ürünlerin iptal, iade ve değişimleri yapılabilmektedir.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'da belirtilen, alıcının 14 gün içinde ürünü iade etme hakkı dâhilinde iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilmektedir.

İade edilecek ürünün tekrardan satışa uygun olması gerekmektedir. Ürün değişim ve iadelerinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da belirtilen esaslar, alıcı memnuniyeti açısından alt sınır olarak kabul edilmektedir.

Alıcının teslim edilen malı kontrol etme yükümlülüğü bulunmaktadır. Satın alınan ürünün yer aldığı paketin veya paketlerin eksik veya hasarlı olması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturulmalıdır. Kargo görevlisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa alıcının, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı bulunmaktadır. Paketin kabul edilmemesi ve tutanak tutulması durumunda tutanağın alıcıda kalan kopyası en kısa zamanda Yerevdekor.com’a bildirilmelidir ve Yerevdekor.com bildirim sonrasında en kısa zamanda yeni ve sağlıklı bir teslimatın yapılmasını sağlayacaktır.

Siparişin iptal talebi ürünü paketledikten sonra ancak kargoya verilmeden önce tarafımıza ulaşmış ise o ana kadar ürünün paketlenmesi ve tekrar depolanması sürecinde verilen hizmet için ürün bedelinin %10’u oranında kesinti ile fatura tanzim edilerek satın alma yönteminize paralel olarak ücret iadesi yapılacaktır. Sipariş iptal talebinin ürün kargoya verildikten sonra tarafımıza ulaşması halinde ise %10’luk  kesintiye ilaveten kargo bedeli de kesilecek olup kalan tutar, ürün depomuza ulaştıktan sonra 10 iş günü içinde satın alma yönteminize paralel olarak tarafınıza iade edilecektir.

Ürünün alıcı tarafından teslim alınması durumunda teslimatın gerekli koşullara uygun olarak yapıldığı ve ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilmektedir. Alıcı, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır.8. İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte ürünün iade edilmesi gerekmektedir.

İade faturası, sipariş tutarından teslimat ve iade kargo ücreti ile ürünün paketlenmesi ve tekrar depolanması sürecinde verilen hizmet için ürün bedelinin %10’u düşülerek kalan tutar için kesilmelidir.

İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Yerevdekor.com, üretici firma veya kargo şirketinden kaynaklı hatalar sonucu yapılan iadelerde iade kargo ücreti alıcıya yansıtılmamaktadır. Aksi durumlarda alıcı teslimat ve iade kargo ücretinden sorumludur.

Yerevdekor.com tarafından iade ile ilgili gönderim onayı verildikten sonra ürün iade işlemi gerçekleştirilmektedir. Onay bilgisi alıcıya bildirmiş olduğu iletişim adresi (mail veya telefon) üzerinden bildirilmektedir.

Kurumsal veya özel indirimli toplu satışlarda ayıplı mal statüsünde olmadığı sürece ürünlerin iadesi yapılmamaktadır.

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle satıcı tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilmektedir.

Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa alıcı kusuru oranında satıcının zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan alıcı sorumlu değildir.

Yerevdekor.com tarafından satılan ürünlerin değişim, iade ve tamir işlemleri garanti veren şirket ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. Arızalı ürünün, garanti süresi içerisinde, faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte alıcıya en yakın yetkili servise başvurulması ile ücretsiz değişiminin veya tamirinin yapılması sağlanmaktadır. Yerevdekor.com’a iade edilen ürünler Yerevdekor.com tarafından yetkili servise gönderilmekte ve sonucu beklenmektedir.

Satın alınan ürün bedeli ödenmez ise Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona ermektedir.

Alıcı, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul etmektedir.

Öngörülemeyen sebeplerle ürün süresinde teslim edilemez ise Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum alıcıya bildirilmektedir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilmektedir.

Tutar iadem neden taksitli olarak yapılıyor? Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir. Bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak yapılmaktadır.

Ödemem ne zaman iade edilecek? İptal/iade talebiniz ürün ulaştıktan sonraki 3 iş günü içerisinde değerlendirilmekte ve onaylandıktan sonra 1 hafta içerisinde sipariş tutarı hesabınıza ödeme yönteminizle aynı olacak şekilde iade edilmektedir. Havale ile yapılan ödemelerde iade işlemi 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

İadesi geçerli olmayan ürünler nelerdir? Alıcı’nın istekleri ve açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, tasarlanan ve/veya kendi istediğine göre geliştirilen tüm ürünler ve niteliği itibarı ile artık geri dönüşümü mümkün olmayan ürünlerde, sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünlerde, tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünlerde, malın tesliminden sonra ambalajın açılmış olması halinde sarf malzemelerinde ve sitede özel üretim logosu konularak belirlenmiş ürünlerde iade işlemi yapılmamaktadır.