Eskitme Mozaik

Eskitme mozaik, üretilirken üst yüzeyi çakıllarla tamburlanır ve bu sayede doğal taş eskitilmiş olur. İsmini bu işlem sonucundan alan bu taş modeli, rustik ve eski bir görünüme sahip bir yapı malzemesidir. Tüm doğal taşlarda bulunan sanatsal görüntü bu taşlar sayesinde aynı zamanda tarihi bir havaya da kavuşur. Özellikle villa, kafeterya, otel ve restaurant gibi alanlarda dekorasyonu tamamlamak için oldukça sık tercih edilen malzemelerdendir. Bunun beraberinde iç mekanlarda alanlarınızı özelleştirmek veya banyo, mutfak gibi alanların atmosferini değiştirmek için de tercih edebilirsiniz.

Eskitme taş mozaik, güçlü yapısı sayesinde hem zemin döşemesi olarak hem de duvar kaplaması olarak kullanabileceğiniz bir üründür. Bu ürünün en güzel özelliklerinden biri, ıslak hacimlerde de gönül rahatlığı ile tercih edilebilir olmasıdır. Ürüne uygulanan eskitme işlemi sayesinde ıslak zeminde uygulansa bile kayma direnci çok düşüktür. Bu ürünler genellikle standart ebatlarda üretilirler. Bununla beraber özel ebatlarda da üretilen eskitme taş, bu sayede birçok farklı dizim şekli ile uygulanıp mekanın dinamiğini değiştirebilir. Döşeme tarzlarına örnek verecek olursak; french pattern set ( fransız desen seti) , serbest stil döşeme ve pek çok farklı şekilde döşeme tarzı söylenebilir.

Eskitme mozaik uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • İlk olarak uygulama yapılacak alanın kuru, temiz ve pürüzsüz olmasına çok dikkat etmelisiniz. Bu durum özellikle mutfak karolarına ya da dış mekana uygulama yapılan alanlar için geçerlidir.
  • Yapıştırıcıyı hazırlayıp geniş bir kabın içerisinde sürekli karıştırarak doğru kıvama gelmesini sağlamalısınız. Bu konuda harcın daha hızlı kıvam alması ve iş yükünüzün azalması için karıştırmak için bir mikser desteği alabilirsiniz.
  • Hazırlanan yapıştırıcıyı bir spatula ile yukarıdan aşağıya duvar veya zemine uygulayabilirsiniz. Bu yapıştırıcıyı yukarıdan aşağıya şeklinde uygulamanın su damlalarını önlemek için önemli bir detay olduğunu unutmayınız.
  • Yapıştırma harcı sürüldükten en fazla 10 dakika içerisinde taşlarda üzerine yapıştırılmalıdır.

Eskitme mozaik fiyatları, taşların boyutlarına ve fileli-filesiz üretilme durumuna göre değişir. Fileli doğal taşlar kalıp şeklinde üretilir ve arka kısmında uygulama kolaylığı sağlayan fileler vardır. Eğer uygulama kolaylığı olsun derseniz ve daha minimal taşlardan kaplama düşünürseniz fileli doğal taşları tercih edebilirsiniz.

Traverten Eskitme Mozaik Antik Klasik 5x5cm
İNDİRİM
760,32
760,32
/ M²
Traverten Eskitme Mozaik Klasik 2,5x2,5cm
İNDİRİM
1.092,96
1.092,96
/ M²
Traverten Eskitme Mozaik Noce 5x10cm
İNDİRİM
950,40
950,40
/ M²
Traverten Eskitme Mozaik Pattern Set Klasik
İNDİRİM
1.045,44
1.045,44
/ M²
Traverten Mozaik Klasik 5x10cm
İNDİRİM
855,36
855,36
/ M²
Traverten Eskitme Mozaik Klasik Big Brick 5x10cm
İNDİRİM
825,42
825,42
/ M²
Traverten Eskitme Mozaik Walnut 2,5x2,5cm
İNDİRİM
315,81
315,81
/ M²
Traverten Eskitme Mozaik Walnut 5x5cm
İNDİRİM
306,86
306,86
/ M²